آرد ذرت و کاربرد باورنکردنی آن در خانه داری !

آرد ذرت و کاربرد باورنکردنی آن در خانه داری !

آرد ذرت یکی از مواد غذایی است که علاوه بر آشپزی کاربردهای جالب دیگری در خانه داری مانند پاک کردن سطوح و شیشه ها دارد.


چهار‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۲۰۳۳ بازدید

آرد ذرت و کاربردی های فوق العاده آن در خانه و خانه داری

شاید تعجب کنید اگر بدانید که چه استفاده های مفیدی را می توانید از آرد ذرت در منزل داشته باشید. این ماده غذایی علاوه برخاصیت خوراکی بودن در از بین بردن لکه ها و تمیزی شیشه ها و ... که در این بخش جالب از نکات خانه داری در نمناک خواهیم گفت به شما کمک می کند.آرد ذرت

آرد ذرت

آرد ذرت یکی از کالاهای اساسی است که در پخت و پز بسیار کاربرد دارد. در دنیای آشپزی، آرد ذرت به عنوان عامل مورد استفاده در پودینگ ها و دستور العمل ها استفاده می شود. معمولا به عنوان غلیظ کننده در سوپ مورد استفاده قرار می گیرد .

آرد ذرت

از آرد ذرت چه استفاده هایی می شود؟

کاربردهای جالب آرد ذرت در خانه داری و تمیز کردن لک از سطوح

ساییدگی :

آرد ذرت را روی قسمت هایی از بدن که عرق می کند بخصوص در فصل تابستان بریزید تا شلوار چرمی را به راحتی پا کنید .آرد ذرت برای استفاده روی پای کودکان مناسب نیست.

کاهش جیر جیر سطح چوبی :

تنها مقداری از آرد ذرت را روی سطوح چوبی که صدای جیر جیر دارند بریزید بگذارید وارد ترکها شوند.اینکار باعث کاهش صدای جیر جیر می شود .

تمیز کردن شیشه و پنجره :

برای تمیز کردن پنجره های خود 1/2 فنجان آمونیاک، 1/2 فنجان سرکه سفید و 2 قاشق غذا خوری ذرت به یک سطل آب گرم اضافه کنید . محلول را به پنجره ها بمالید و با یک پارچه تمیز، و یا روزنامه های قدیمی پنجره را پاک کنید.

تمیزکردن شیشه

ساخت محلول پاک کننده شیشه با آرد ذرت

استفاده های جالب و باورنکردنی از آرد ذرت در خانه داری

پاک کردن مو حیوان خانگی :

این اساسا به عنوان شامپو خشک حیوان خانگی عمل می کند. گرد و غبار حیوان خانگی را با آرد ذرت، برس و شانه بزنید تا تمام خاک را از مو حیوان خانگی پاک کنید.

حمام شیر :

ترکیبی از شیر، آر ذرت و نوشابه های گازدار با برخی روغن های گیاهی یک راه عالی برای مبارزه با پوسته پوسته شدن پوست مخصوصا در فصل زمستان است. 2 فنجان پودر شیر، ½ فنجان آرد ذرت، ½ فنجان نوشابه گازدار کربن را داخل شیشه مخلوط کنید.

هنگامی که کاملا مخلوط شده است، 10 قطره روغن گیاهی مانند اسطوخدوس اضافه کنید. بگذارید 24 ساعت قبل از استفاده بماید. 1-2 لیوان مخلوط شیر به آب گرم اضافه و لذت ببرید.

حمام شیر

استفاده از آرد ذرت در حمام شیر برای جلوگیری از پوسته شدن پوست

چگونه از آرد ذرت در خانه داری استفاده کنیم؟

دئودورانت:

بافت آرد ذرت در جذب رطوبت بدن،عالی است و باعث می شود که این بوهای تند و زننده را خنثی کند. 2-3 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را ذوب کنید، با 1/8 فنجان آرد ذرت و 1/8 فنجان جوش شیرین ترکیب کنید. مواد تشکیل دهنده خشک را با روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس می توان آن را در یک شیشه نگه داری کرد و مانند یک لوسیون یا بو گیر استفاده کرد.

حساسیت پوست :

برای آفتاب سوختگی و گزش پشه، از 3 قاشق غذا خوری ذرت و آب سرد،استفاده کنید این کار باعث تسکین پوست می شود.

جلوگیری از آفتاب سوختگی

رفع آفتاب سوختگی با آرد ذرت

موارد استفاده از آرد ذرت برای پوست

باز کردن گره ها :

با آرد زدن به گره های کور می توان آنها را راحتر باز کرد نیازی به شکستن ناخن نیست.

سایه چشم و برنزه کننده :

برای افرادی که حساسیت بیشتری نسبت به آرایش دارند، می توانید ¼ فنجان آرد ذرت را با 1-3 قاشق چای خوری پودر هبیسکوس بسته به اینکه چگونه صورتی می خواهید. برای ایجاد رنگ جگری کمی دارچین اضافه کنید.

پودر نیم شفاف :

برای تثبیت آرایش خود می توانید ترکیبی از 2 قاشق چای خوری آرد ذرت با 1 قاشق چای خوری پودر کودک و 1/8 قاشق چای خوری پودر زیرساز استفاده کنید.

تثبیت آرایش صورت

استفاده از آرد ذرت در آرایش صورت

کاربرد آرد ذرت برای از بین بردن لکه ها

از بین بردن لکه های خونی :

برای از بین بردن لکه های خون آرد ذرت و آب سرد را ترکیب کنید. آن را روی لکه ها بمالید و اجازه دهید در برابر خورشید خشک شود. سپس آرد ذرت را بردارید. اگر لکه هنوز وجود داشته باشد، روند را تکرار کنید.

پاک کردن چربی از روی فرش :

پاک کردن چربی از فرش ها با پاشیدن آرد ذرت روی لکه ها و باقی ماندن آن به مدت 20 دقیقه. آرد ذرت چربی را جذب می کند و همزمان فرش را تمیز می کند.

جلا دادن نقره جات :

جلا دادن نقره جات با درست کردن خمیر آرد ذرت و آب.

جلا دادن نقره جات

جلا دادن به نقره جات با آرد ذرت

تالک :

با استفاده از یک فنجان آرد ذرت و سه قطره روغن گیاهی تالک آب معطر بسازید. ترکیب را تکان دهید و سپس استفاده کنید.

از بین بردن بوی کتابها :

بوی گرد و خاک کتاب های قدیمی را با آرد ذرت از بین ببرید.
سقف کاذب - بازسازی خانه - دیوارپوش پی وی سی